سامانه سهام عدالت کارگزاری

برای اولین ورود به این سامانه از گزینه "ثبت نام" استفاده نمایید و برای ورودهای بعدی از طریق گزینه "ورود" اقدام نمایید.

نام کاربری (کد ملی)
رمز عبور

رمز عبور خود را فراموش کرده ام

کاربرگرامی، در صورتیکه اخیرا اطلاعات خود را در سایت سازمان خصوصی سازی(samanese.ir) بروزرسانی نموده اید و یا سهام عدالت دارید ولی خطایی مبنی بر نداشتن سهام عدالت دریافت می کنید، جای هیچگونه نگرانی نیست و می توانید طی چند روز آینده مجددا برای ورود به سامانه تلاش نمایید.

کد ملی (بدون خط تیره)
شماره همراه (11رقمی با صفر ابتدا)
(متن قرارداد)
کد تایید (کد پیامک شده)

ایجاد نام کاربری و رمز عبور جهت ورودهای بعدی به سامانه سهام عدالت


نام و نام خانوادگی: 
کد ملی: 
نام کاربری (کد ملی)
کلمه عبور (حداقل 8 کاراکتر و ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد)
تکرار کلمه عبور

فراموشی کلمه عبور


نام کاربری (کد ملی)

کد تایید به شماره همراه شما ارسال شد. در صورتی که کد تایید را دریافت نکردید، مطمئن شوید که کد ملی خود را صحیح وارد نموده اید .

کد تایید (کد پیامک شده)
کلمه عبور جدید (حداقل 8 کاراکتر و ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد)

راهنمایی راجع به سهام عدالت

سهام عدالت چیست و شامل چه شرکت هایی است؟
سهام عدالت متشکل از سهام 49 شرکت بورسی و غیربورسی می باشد که در یک سبد قرار گرفته اند و در حال حاضر صاحبان سهام می توانند سهام عدالت خود را از طریق همین سامانه(کاملا غیر حضوری و بدون نیاز به عضویت در کارگزاری یا داشتن کد بورسی) مشاهده کنند و در صورت تمایل فعلا تا 30% از آن را به فروش برسانند. لازم به ذکر است تنها سهامدارانی که در سامانه SamaneSe.ir روش "سهامداری مستقیم" را انتخاب نموده اند قادر به فروش هستند.
چطور از ترکیب و ارزش پرتفوی خود مطلع شوم؟
با ثبت نام در این سامانه می توانید از تمامی جزئیات مانند تنوع ، تعداد و ارزش روز هر یک از سهم های موجود در سبد سهام عدالت خود، مطلع شوید و حتی روزانه پرتفوی خود را چک نمایید. اگر قصد فروش هریک سهم های خود را نیز داشته باشید این امکان برای شما به سادگی فراهم گردیده است.
چگونه سهام عدالتم را در کمتر از 5 دقیقه بفروشم؟
در حال حاضر مجوز فروش 30% از پرتفوی بورسی و فرابورسی سهام عدالت صادر گردیده است. اگر روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده اید، برای فروش فقط کافیست از گزینه ی بالا یعنی "ثبت نام" استفاده فرمایید. کد ملی و شماره همراه خود را وارد نموده و پس از ورود به سامانه، از گزینه "ثبت درخواست فروش" برای فروش سهام خود اقدام نمایید. از زمانی که سفارش فروش را ثبت می کنید، هر زمان که کارگزاری موفق به فروش سهام شما شود 3 روز کاری بعد وجه آن به شماره شبایی که در سامانه SamaneSe.ir معرفی کرده اید واریز خواهد شد.
میتوان سهام عدالت را به پرتفوی شخصی منتقل کرد؟
خیر! سبد سهام عدالت شما کاملا با سبد سهام شخصی شما(در صورت وجود) متفاوت و تفکیک است. به عنوان مثال سهم فولاد در سبد سهام عدالت شما به هیچ وجه به دارایی سهم فولاد شما در پرتفوی شخصیتان قابل انتقال نخواهد بود.(لذا درخواست تغییر کارگزار ناظر در این مورد به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.)
در ثبت نام دچار مشکل شدم!
موارد زیر را به ترتیب چک کنید:
1) کد ملی وارد شده سهام عدالت داشته باشد. (از طریق ورود کد ملی در سایت SamaneSe.ir سازمان خصوصی سازی)
2) مطمئن شوید در سایت SamaneSe.ir روش "سهامداری مستقیم" را انتخاب کرده باشید.
3) اطمینان پیدا کنید که شماره همراهی که وارد می کنید همان شماره همراه ثبت شده در سایت سازمان خصوصی سازی و حتما به نام خودتان باشد.
4) شماره شبای شما نزد سامانه خصوصی سازی ثبت نگردیده یا بنام شما نمی باشد.
5) اگر شما پیشتر در سامانه ی سهام عدالت کارگزاری دیگری ثبت نام کرده باشید دیگر نمی توانید در هیچیک از سامانه های فروش سهام عدالت، ثبت نام انجام دهید.